Карта сайту
Приватна зона


Данія

Королівство Данія (Kongeriget Danmark) – держава в Північній Європі, на Ютландському півострові й островах Датського архіпелагу (Зеландія, Лолланд, Фальстер й ін., а також острів Борнхольм). Острови з'єднані між собою численними мостами і поромними переправами. До території Данії відносяться також Фарерські острови, розташовані в Атлантичному океані, і Гренландія, що користаються внутрішнім самоврядуванням. Площа 43 тис. км2 (без Фарерських островів і Гренландії). Чисельність населення 5,5 млн. чол. Столиця Копенгаген. Інші великі міста: Орхус, Оденсе, Роскилле.

КОПЕНГАГЕН (Kobenhavn) – столиця Данії, адміністративний центр амта Копенгаген. 635 тис. жителів, в агломерації Великий Копенгаген 1,8 млн. чоловік (1997). Великий морський порт, міжнародний аеропорт Каструп. Через протоку Эресунн із 2000 року зв'язаний зі шведським містом Мальме переправою, що являє собою цілий комплекс інженерно-технічних споруджень довжиною в 16 кілометрів: спочатку — 4-км тунель із території Данії до спеціально створеного в протоці острова, довжина якого також 4 км, далі, через протоку, до шведського берега дворівневий міст — довжиною майже 8 кілометрів.

Промисловий центр, на нього приходиться 40% промислової продукції країни у вартісному вираженні. Суднобудування, дизелебудування, приладобудування, електротехнічна, хімічна, легка, харчова промисловість. Знамените виробництво виробів зі срібла й порцеляни (Королівська порцелянова фабрика).

Культурний і науковий центр: 3 університети, у т.ч. Копенгагенський (осн. 1479), Музей скульптора Б. Торвальдсена, Державний художній музей, Національний музей, Данський музей декоративного мистецтва, Музей іграшки, Нова Карлсбергская гліптотека, Королівський театр (осн. 1722), Народний театр, Новий театр. Зоопарк.

Данія асоціюється з казками виключно із-за Ганса Хрістіана Андерсена. Андерсеном закрашена вся Данія: пам‘ятники, вулиці, меморіальні дошки. Андерсен – найвідоміший в світі данець.

В Данії туристів чекає саме те, до чого вони прагнуть. Туди Санта-клауси з‘їжджаються влітку на свій професійний конгрес. Це казкова країна. Чого коштують хоч би назви вулиць, площ, будинків і районів Копенгагена: Нова королівська площа – та сама, на якій колись німу відьму врятували від смерті її брати, що перетворилися на лебедів. Мармурова церква, Нюхавн – Нова гавань – з іграшковими різноколірними будиночками, що відбиваються в хвилях, що коливаються, палац Амалієнборг – офіційна резиденція данських королів.

З початку 2012 року КУТЕП підписав Договір про співробітництво із Датською спортивною академією. З тих пір вже 6 студентів (факультет туризму та факультет права) відвідали Данію протягом місяця.

Разом  з тим, відвідати цей заклад прагнуть студенти всіх європейських країн. Тому до січня 2013 року були викуплені всі можливі місця для студентів (всього 130). Для студентів КУТЕП поки що не підвищується пільгова платня за навчання від 1 до 3 місяців.

Це чудова нагода простажуватись у сфері спортивного туризму, ознайомитись із датською культурою, традиціями, відвідати екскурсії в м.Копенгаген, вибрати із багатьох видів спорту ті, що найближчі до душі.

Loading

календар подiй

17 червня 2024
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

RSS