Всесвітня туристична організація (ЮН ВТО)
Всесвітня туристична організація була створена вперше як Міжнародний конгрес офіційних туристичних організацій у 1925 році в Гаазі, Нідерланди. У 1934 році ВТО змінила свою назву на Міжнародний союз офіційних організацій з пропаганди туризму (МСООПТ), який після Другої світової війни (1947р.) було перетворено на Міжнародний союз офіційних туристських організацій (МСОТО), а його штаб квартиру переведено до Женеви (Швейцарія).
У 1975 році Міжнародний союз за рекомендацією ООН було реорганізовано у міжурядову установу - Всесвітню туристичну організацію зі штаб-квартирою у Мадриді (Іспанія). У 1976р. ВТО отримала статус Виконавчої агенції програми розвитку ООН, а у грудні 2003р. - Спеціалізованої установи ООН - ЮНВТО.
До складу ЮН ВТО входять близько 160 країн, 7 територій та біля 400 членів, що приєдналися і представляють приватний бізнес сектор, навчальні заклади, туристичні та готельні асоціації, місцеві туристські адміністрації.
Київський університет туризму, економіки і права за рекомендацією Уряду України був прийнятий до складу Ділової Ради ЮН ВТО на XIII Сесії Генеральної Асамблеї ЮН ВТО в місті Сант - Яго де Чілі, Республіка Чілі у вересні 1999 року.
Всесвітня асоціація професійного навчання в галузі гостинності та туризму (АМФОРТ)
Створена в Ніці у 1969 році. Головний офіс розташований у Парижі (Франція). Членами асоціації є дослідницькі центри, навчальні заклади, офіційні туристські організації та підприємства.
Київський університет туризму, економіки і права член Асоціації з 2001 року.
Об'єднаний університет туризму держав-учасниць СНД
Створений і зареєстрований Міністерством юстиції Російської Федерації у Москві у 1998 році як Міжнародний Союз громадських об'єднань. Його членами є заклади освіти, науково-дослідні центри, а також науково-педагогічні працівники та спеціалісти, які працюють в галузі туризму.
КУТЕП набув членства в Об'єднаному університеті туризму в 1998 році.
Основні напрямки міжнародного співробітництва КУТЕП
-
Інтеграція у світовий та європейський культурно-освітній та науковий простір
-
Співпраця з провідними міжнародними туристськими організаціями та дипломатичними представництвами
-
Здійснення спільних проектів, програм співробітництва з навчальними закладами, науково-дослідними установами та профільними організаціями країн Європейського Союзу та Співдружності незалежних держав
-
Формування мережі зарубіжних баз практики для мовної та фахової практики і стажування студентів і викладачів
-
Сприяння працевлаштуванню студентів та випускників